Westerwolde pakt eerste zege in spannende wedstrijd

In een aantrekkelijke wedstrijd tegen Nieuw Roden op sportpark De Barlage in Vlagtwedde behaalde Westerwolde vanmiddag de eerste overwinning van dit seizoen. In de rust van deze wedstrijd geloofden niet veel toeschouwers nog in de kansen van Westerwolde, maar de ploeg van Loek Swarts kwam na de pauze als herboren uit de kleedkamer en wist toch nog de zege naar zich toe trekken.

Het scoreverloop was er mede debet aan dat Westerwolde met een slecht gevoel naar de thee ging. Hoewel het team andermaal op een mooie voorsprong kwam, was de ruststand 3 – 2 in het voordeel van de gasten uit Nieuw Roden. Al in de 11e minuut opende Roy de Jongh met een fraaie treffer de score. Met een halve omhaal wist hij de keeper van Nieuw Roden voor de eerst keer in deze wedstrijd de gang naar het net te laten maken. Was dit een mooie treffer, de treffer van Bartel Geleijnse negen minuten daarna was ook van uitzonderlijke schoonheid. Een mooie combinatie over de linkerflank werd door hem met de binnenkant van de voet hard en dus onhoudbaar voor de keeper van de gasten ingeschoten. Nieuw Roden gaf de moed niet op en binnen een tijdsbestek van tien minuten kwamen zij door N. Matulessy (twee keer) en Drent nog vlak voor de rust aan de goede kant van de score: 2 – 3. Hierbij moet wel gesteld worden dat Westerwolde er verdedigend niet al te best uitzag.

Ging de spelers van de ploeg uit Vlagtwedde enigszins met de hoofden naar beneden de kleedkamer in, na de rust stond het team er weer in zijn volle glorie. Onder leiding van aanvoerder Arjen Heidekamp bleef de ploeg het doel van Nieuw Roden zoeken en menig kansje werd er dan ook gecreëerd. Er moesten echter twee vrije trappen aan te pas komen om op een verdiende voorsprong te komen. Eerst wist Joan Solano vanaf de rechterkant met zijn linkervoet de te ver voor zijn doel staande keeper van Nieuw Roden te verschalken. Even later was het de beurt aan Merijn te Velde. Hij wist de muur van Nieuw Roden te omzeilen, waardoor de bal in de voor de keeper rechterbenedenhoek belandde. Uit alle macht probeerde Nieuw Roden de stand nog weer gelijk te trekken, maar verder dan een – al dan niet terecht – afgekeurde goal wisten zij niet te komen. In de ruim bemeten blessuretijd, toegekend door scheidsrechter Grondstra, kwam Westerwolde nog een paar keer in goede positie om te scoren. Aan de stand veranderde niets meer en derhalve konden spelers en begeleiding van de ploeg uit Vlagtwedde de eerste overwinning van het seizoen vieren.

Geconstateerd kan worden dat er het afgelopen kampioensjaar in de vijfde klasse nog wel eens relatief gemakkelijk een overwinning kon worden behaald door het team uit Vlagtwedde. Wat de eerste zes wedstrijden in het huidige seizoen wel hebben aangetoond, is, dat er steeds weer opnieuw voor de punten moet worden gestreden. Maar met de wedstrijdinstelling die vanmiddag aan de dag is gelegd, kunnen de elf van Loek Swarts nog een heel eind komen. Hierbij kan de speelkalender van de maand november wel eens van groot belang zijn voor het team.

 

@VVWesterwolde op Twitter

vv Westerwolde
En het #speelschema van het #WesterwoldsKampioenschap2018 is bekend. Voor onze vv staat de 1e (uit)wedstrijd geplan… https://t.co/jDkrB2INFz
vv Westerwolde
Afgelopen zaterdag stond er op ons sportpark een heuse #internationalewedstrijd op het programma. Een wedstrijd t… https://t.co/fDd0l5vuyw
vv Westerwolde
Aan alle bezoekers van ons sportpark! Als vereniging hebben we er nooit geen problemen mee gehad en van gemaakt da… https://t.co/TKMx7wKhZT
vv Westerwolde
Met dank aan Jaoaud, Jordan en Duncan een… https://t.co/nDplxSijWq
Follow vv Westerwolde on Twitter

Sponsoren